אורח חיים בריא בגיל השלישי

ם בגיל השלישי חובה להקפיד על אורח חיים בריא, לטפח ולשמור על מכונת הגוף והנפש. לוודא כי אנו אוכלים כמו שצריך, מבצעים תרגילים המותאמים ליכולת הפיזית שלנו, נותנים למוח ולנפש זמן למנוחה ורגיעה וכמובן לא שוכחים להנות ולצחוק.

לפנייכם טיפים לאורח חיים בריא בגיל השלישי.

תזונה בריאה –  חשוב לצרוך מכל אבות המזון,  להקפיד על אכילת ירקות טריים בכל ארוחה, לשתות מרק חם. ולהמנע מאכילת מלחים, שמנים וחומרים משמרים. אם אתם סובלים ממשקל עודף ומעוניינים לרדת במשקל  אל תתפתו להצטרף לדיאטות שונות המוצעות ברחבי הרשת, לא כל דיאטה תתאים לכם וישנן דיאטות שיכולות להיות מסוכנות. כך למשל התנזרות מוחלטת משמנים תגרום ליציאות קשות ואף לטחורים. מומלץ  תמיד ובכל מבנה גוף להרשם בקופת החולים ולקבל תפריט תזונה מותאם אישית בהתאם למבנה גופכם וגילכם.

שתיית מים –  חשוב בכל גיל להפקיד לשתות מים לפחות 10 כוסות מים. יש לשים לב ששתיית קפאין (תה או קפה) איננה נחשבת בכמות צריכת המים. ללא מים גופנו מתייבש. בגיל השלישי תאי העור מתייבשים מהר יותר ולכן החשיבות של שתיים מים רבה יותר. הקפידו לשתות במהלך היום תא צמחים טבעי ולפני ואחרי כל ארוחה לשתות כוס מים .

שינה טובה-  חשוב מאוד לישון מינימום שש שעות במהלך הלילה. שינה טובה הקפידו על סדר יום קבוע עם שעת שינה קבועה. מומלץ שלא לאכול ארוחה כבדה לפני השינה. ולצאת להליכה או לפעילות ספורטיבית מספר שעות לפני השינה.

יש לכבות מכשירים חשמליים הסמוכים למקום השינה, ולוודא כי אין אורות מרצדים בסמוך למיט.

פעילות גופנית –  חובה לבצע פעילות גופנית בצורה קבועה וסדירה לפחות 3 פעמים בשבוע, מצאו פעילות גופנית המתאימה לגילכם והכוח הפיזי שלכם, אם עד אתמול לא בצעתם פעילות כלל. התחילו בהליכה קלה מסביב לבית, צרו קשר עם חברים בגילכם והציעו להם לבלות את שעות הבוקר המוקדמות בהליכה משותפת.

הפגת מתח והרגעה-  אורח החיים המערבי אומר בהכרח שאנו נתונים בלחץ יום יומי. אם זה בשל הדאגות מהמצב המדיני, מצב הילדים, תעסוקה או דאגות קיומיות אחרות. חובה לעצור במהלך היום ולהפיג את המתח, לקחת את אירועי החיים בפרופורציות הנכונות. מומלץ להקדיש זמן משמעותי במהלך היום להפגת מתחים באמצעות פעילויות שונות, מדיטציה, דמיון מודרך, יוגה, פעילות ספורטיבית ועוד.

שתפו:

מאמרים נוספים

איפה כדאי לגור בפנסיה?

כשמגיעים לגיל הפנסיה נושא המגורים ושיפור הדיור הינו מרכיב חשוב מאוד בכל הנוגע לדרך בהן הרשויות מתייחסות למבוגרים בגיל השלישי.כל נושא הנגישות בעיר, כליי התחבורה,והסיוע

אביזרי סיעוד למבוגרים

אביזרי סיוע וסיעוד למבוגרים   אם הגעתם לכאן כנראה שאתם זקוקים לעזרה וסיוע או שמי מיקיריכם זקוק לאביזרי עזרה. ראשית הסירו דאגה מליבכם מבוגרים רבים

מטפלת סיעודית

כיצד תדע האם אתה זקוק למטפלת סיעודית? באופן טבעי בגיל השלישי, נוצרת עייפות טבעית של החומר,  פעולות בסיסיות שהיו מתבצעות בצורה מהירה וקלה בעבר, מתגלות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן